Facebook-gruppen byter namn

Den allmänna Facebookgrupp ”Classic Mini Club Sverige (allmän grupp)” startades för några år sedan av medlemmar i Classic Mini Club Sweden. Den är öppen för alla och idag har gruppen över 1300 medlemmar, men endast en liten del av dessa är medlemmar i den fysiska klubben Classic Mini Club Sweden. Eftersom namnet på Facebookgruppen är samma som klubbens skapar det en del förvirring då många tror att de är medlemmar i Classic Mini Club Sweden och efterfrågar medlemstidningen, inbjudningar till våra träffar och andra medlemsförmåner.

För att undvika dessa missförstånd, men ändå låta denna populära Facebookgrupp leva kvar, väljer vi att byta namn på den till ”Classic Mini Sverige” .

Du som är genuint intresserad av den klassiska Minin är varmt välkommen att bli medlem i klubben Classic Mini Club Sweden

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *